De tijd van de oligarchen
Aldous Huxley & Bas Heijne
Dit essay van Aldous Huxley uit 1946, waarin hij griezelig accurate voorspellingen deed over de hedendaagse maatschappij, is herontdekt en uitgebracht met een verhelderende inleiding.
Al in 1946 voorspelde Aldous Huxley met griezelige precisie onze huidige wereld, waarin politieke macht met behulp van technologie in handen is van een kleine minderheid. Maatschappelijk onrustige tijden zijn ideaal voor nationalisme en geopolitieke machtsspelletjes, terwijl democratie en solidariteit onder vuur komen te liggen.
Huxley, bij ons vooral bekend van zijn visionaire roman Brave New World, kondigt in dit vlijmscherpe essay de komst van het techno-oligarchische tijdperk aan – een wereld met boy-gangsters als regeringsleiders, waarin onze vrijheid wordt bedreigd door het recht van de sterkste.
Huxleys verbluffende analyse is na tachtig jaar herontdekt. Hij raakt de kern van de uitdagingen waarvoor wij in de eenentwintigste eeuw zijn komen te staan.
Gelauwerd essayist Bas Heijne voorzag Huxleys tekst van een verhelderende inleiding.